Zima pomalu klepe na dveře, ale už v sychravých podzimních dnech se rádi zahřejeme. Pokud vám nestačí hlavní zdroj vytápění nebo potřebujete rychle ohřát vzduch na chatě, chalupě či v garáži, pak výborně poslouží přenosné ohřívače. Na trhu jich je spousta a lze je rozdělit do dvou základních skupin. Tu první představují osvědčené elektrické olejové radiátory, druhou skupinou jsou konvektory a další podobné ohřívače vzduchu. Připravili jsme pro vás jednoduchý přehled, který vám usnadní výběr.

Olejové radiátory

Oblíbeným řešením jsou elektrické olejové radiátory, které dokáží podobně jako konvenční radiátory zajistit rychlé prohřátí místnosti, přičemž jsou prakticky bezúdržbové a zcela bezhlučné. Podle velikosti vytápěné místnosti vybírejte typ přístroje. Platí, že čím více žeber radiátor má, tím větší prostor zahřeje.

Optimální volbou je sedmižebrový olejový radiátor Camry CR 7812 s výkonem až 1500 W. Jeho elegantní černé tělo je nenápadné a hodí se jak do kanceláře, tak třeba na chalupu. Teplotu lze regulovat v rozmezí 15–35 °C, aniž byste museli řešit výběr výkonu, ten se nastavuje automaticky. Radiátor se jednoduše ovládá na panelu s LED displejem nebo pomocí dálkového ovládání. Velkým benefitem je časovač do 12 hodin i ochrana proti přehřátí.

Alternativou pro větší prostory je olejový radiátor Sencor SOH 3209WH s devíti žebry a výkonem až 2000 W. Regulovat teplotu můžete přímo na přístroji pomocí dvou přepínačů. Je naprosto tichý, bezpečný, disponuje automatickou ochranou proti přehřátí, funkcí proti zamrznutí a při případném převrhnutí se sám vypne.

Konvektory a další typy ohřívačů vzduchu

Konvektor je topné těleso pracující na principu ohřevu vzduchu. Funguje jednoduše, přístroj nejprve nasaje chladnější vzduch, který ohřeje a distribuuje jej zpět do místnosti. Některé konvektory mají ventilátor, a tak je vytápění rychlejší. Nicméně pokud vybíráte jen doplňující zdroj vytápění, ventilátor není třeba řešit. I základní modely zajišťují rychlý ohřev.

Například konvektor ECG TK2030T dokáže pracovat o výkonu až 2000 W. Tento jednoduchý model funguje naprosto spolehlivě a lze s ním pohodlně manipulovat. Během vytápění automaticky udržuje požadovanou teplotu střídavým vypínáním a zapínáním. Je naprosto bezpečný a navíc elegantní.

Pro ještě efektivnější distribuci tepla je výborným pomocníkem Rohnson R-8070 3v1. Tento přístroj funguje stejně jako konvektor, ale pokud je potřeba, pomocí ventilátoru pomůže teplému vzduchu všude tam, kam se nedostane přirozenou cestou. To se hodí na chalupách i ve větších místnostech. Navíc v létě umí fungovat jako klasický ventilátor. Ohřev s regulací teploty 18–45 °C zajišťuje moderní keramické těleso s výkonem až 3000 W. Úhel proudění vzduchu je možné ovládat dle vašich představ a samozřejmostí jsou takové funkce, jako je časovač, automatické vypnutí nebo pojistka. Vše lze komfortně nastavovat pomocí dálkového ovladače.

Absolutní vrchol nabídky představuje designový ohřívač Stadler Form Anna Big. Ten teplotu reguluje s naprostou přesností a odchylkou pouhý 1 °C, a to díky konstantnímu ohřevu pomocí moderního keramického topného tělesa. Je prakticky bezhlučný a vyniká svojí elegancí. Osm úrovní výkonu (od 300 do 2000 W) vytváří a udržuje příjemné teplo, aniž by byl náročný na spotřebu elektrické energie. Ovládá se pomocí dotykového panelu nebo dálkového přepínače. Vybaven je pojistkou i funkcí automatického vypnutí v případě převrhnutí. A nemusíte jej na léto uklízet do skříně, protože s vypnutým topným tělesem dokáže foukat chladný vzduch.

Nákup jednoduše a rychle?

Na další možnosti vytápění se podívejte na e-shopu Electro World. Všechny vaše objednávky vám připraví k odběru na 40 prodejnách nebo doručí kurýrem až do domu během 2–3 dnů. Nákup z domova je jednoduchou záležitostí a objednané zboží můžete vrátit do 14 dnů v kterékoliv prodejně, případně zaslat zpět poštou. Stejně tak lze zboží bezproblémově reklamovat. 

Pokud máte nebo si pořídíte Věrnostní kartu Electro World, ušetříte hned dvakrát. Za prvé lze vybrané zboží nakoupit za speciální nižší ceny, a za druhé dostanete za každou transakci procenta zpět jako příspěvek na další nákup. Stačí vyplnit krátký formulář a můžete nakupovat výhodněji už teď. Že se to vyplatí, o tom svědčí přes půl milionu zákazníků. Síť Electro World se nyní zdvojnásobila a po převzetí K+B Expert nabízí možnost vyzvednutí na 40 prodejnách po celé ČR.

Více na:

https://www.electroworld.cz/konvektory-ohrivace-radiatory-krby